NOWOCZESNA ORTODONCJA

Od dawna chciałeś poprawić wygląd swoich zębów? Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu? Nie każdego natura obdarza idealnym zgryzem, a zęby są najważniejszą ozdobą twarzy. Proste i białe sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie. Są naszą wizytówką i dodają pewności siebie. Ortodoncja jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii i już teraz pozwala nam na zastosowanie aparatów, które są praktycznie całkowicie niewidoczne. Z drugiej strony, jeżeli nosimy na zębach aparat, oznacza to, że dbamy o swoje zdrowie i wygląd. W żadnym wieku nie jest za późno na rozpoczęcie leczenia. W naszym gabinecie oferujemy Państwu nowoczesne leczenie ortodontyczne w miłej, rodzinnej atmosferze. 

W ofercie znajdziecie Państwo aparaty najprostsze, czyli ruchome ( tzw. wyjmowane ) oraz aparaty stałe  - metalowe, estetyczne, złote. Specjalizujemy się również w leczeniu aparatami językowymi oraz systemem Clear Aligner. Jako jeden z niewielu gabinetów stosujemy metody i aparaty pozwalające uniknąć usuwania zębów.

Na konsultację ortodontyczną może przyjść każdy, kto chce poprawić swój uśmiech.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

 

Na konsultację ortodontyczną dobrze jest przynieść aktualne zdjęcie panoramiczne (nie starsze niż dwa lata), a także ewentualną dokumentację dotychczasowego leczenia. 
Na tej wizycie diagnozujemy wadę zgryzu, rozmawiamy o Państwa potrzebach i oczekiwanych efektach. Zostanie Państwu również udzielona informacja odnośnie planu, czasu trwania i kosztów leczenia ortodontycznego.

PIERWSZA WIZYTA DZIECKA

Pierwsza wizyta u ortodonty może odbyć się w 4 lub 5 roku życia. Warto podkreślić, że zęby mleczne nie wymagają zazwyczaj leczenia ortodontycznego. Jeżeli jednak młody pacjent posiada widoczne wady zgryzu już w tym okresie to warto udać się na konsultacje do specjalisty. Rodziców powinny zaniepokoić: asymetria w rysach twarzy, szkodliwe nawyki (np. obgryzanie paznokci, ołówków, długopisów, ssanie palca, smoczka), wada wymowy, oddychanie ustami lub stale otwarta buzia, przedwczesna utrata zębów mlecznych (najczęściej na skutek powikłań próchnicy), nadmiernie wysunięta lub cofnięta bródka, mocno rzucające się w oczy nieprawidłowe ustawienie zębów. 
U większości dzieci pierwsze wizyty ortodontyczne mają charakter tylko konsultacyjny i mają na celu budowanie zaufania między lekarzem a małym pacjentem. Każdy przypadek rozpatrujemy jednak indywidualnie i jeśli zachodzi taka potrzeba rozpoczynamy leczenie już w tak wczesnym wieku.

W późniejszym okresie rozwoju dziecka czyli w 6 - 7 roku jego życia zachodzą największe zmiany w uzębieniu. W przypadku wystąpienia wad zgryzu najczęściej stosuje się aparaty ruchome (zdejmowane). Rzadko aparaty stałe. 
Moment, kiedy dziecku wypadają mleczne ząbki, a na ich miejsce wychodzą zęby stałe to najlepszy czas na konsultację i rozpoczęcie przygody z ortodoncją.