NOWOCZESNE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Leczenie kanałowe jest najszybciej rozwijającą się dziedziną stomatologii. W naszym gabinecie dbamy o to, aby nowoczesne rozwiązania, które dają szersze możliwości leczenia, wprowadzać na bieżąco. To dzięki stałamu rozwojowi możemy zatroszczyć się o państwa zęby według światowych standardów. Nie uznajemy kompromisów, dlatego zabiegi leczenia kanałowego wykonujemy zawsze z wykorzystaniem mikroskopu.

 

KIEDY I DLACZEGO ZĄB WYMAGA LECZENIA KANAŁOWEGO

Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu, odkażeniu i wypełnieniu systemu kanałów znajdujących się we wnętrzu każdego zęba. Skutecznie przeprowadzone leczenie kanałowe z odpowiednią, wzmacniającą rekonstrukcją protetyczną daje zębowi drugie życie. Jego trwałość powinna być podobna jak zębów żywych. 

procedury-leczenia-kanalowego.jpg

Najczęstszą przyczyną leczenia kanałowego jest BÓL ZĘBA. Może on mieć charakter kłucia, ćmienia, pulsowania, promieniowania czy przewrażliwienia na ciepło i zimno. Może pojawiać się samoistnie lub przy nagryzaniu. Świadczy to prawdopodobnie o zakażeniu systemu kanałowego, nieodwracalnym zapaleniu miazgi lub jej obumieraniu.

Kolejnym wskazaniem do leczenia kanałowego są, często nieodczuwalne przez pacjenta, zmiany zapalne w okolicy okołowierzchołkowej zęba – niszczące ozębną i kość (przykładowo torbiele). Widoczne są one na zdjęciach rtg i stanowią dalekoczasowe powikłania niewyleczonego zakażenia kanałów korzeniowych.

Powtórne leczenie kanałowe należy rozważyć, kiedy ząb mimo wypełnionych kanałów wykazuje objawy przetrwania infekcji - subiektywne (dolegliwości, dyskomfort) lub radiologiczne (niedopełnione kanały, pominięte kanały, zmiany zapalne w okolicy okołozębowej).

Sprawdź ceny leczenia kanałowego.